Jak szybko rozchodzić buty ślubne?
Sprawdź nasze 6 sposobów.

Nie ma nic bardziej uciążliwego podczas przyjęcia, jak niewygodne buty. Każda kobieta doświadczyła takiego koszmaru i marzyła o tym, aby szybko zmienić buty na inne. Nie pozwól, aby emocje związane z dniem ślubu lub innym wyjątkowym wydarzeniem zostały zakłócone przez ból i pęcherze.  Niewygodne buty mogą zrujnować nawet najlepszą imprezę. Jak tego uniknąć? Odpowiadamy!

Oto kilka wskazówek, dzięki którym szybko rozchodzisz swoje nowe buty ślubne 

1. Noś buty przez coraz dłuższy czas.

Buty najlepiej rozchodzić w domu. Dzięki temu nie ulegną one zniszczeniu, a Ty będziesz mogła cieszyć się pięknymi i wygodnymi butami podczas dniu ślubu. 

W rozchodzeniu butów ślubnych liczy się cierpliwość. Pomyśl o tym jak o przygotowaniach do maratonu. Rozpocznij trening krótkimi seriami i stopniowo przechodź do pełnego dystansu. Twój „pełny dystans” to czas, jaki będziesz miała buty na sobie podczas wesela.  

Zacznij od noszenia butów przez godzinę, podczas gdy wykonujesz lekkie prace domowe. 

Gdy buty będą wygodne po godzinie noszenia, zacznij je nosić, aż stopy zaczną boleć.

Stopniowo wydłużaj czas, aż będziesz mogła nosić buty przez kilka godzin.

Pamiętaj, że naturalna skóra rozciąga się pod wpływem ciepła naszej stopy. 

2. Jeżeli mimo rozchodzenia but nadal wydaje się ciasny, załóż cienkie skarpetki.

Jak rozchodzić buty ślubne? Załóż parę cienkich skarpet i włóż stopy do butów, a następnie pochodź w nich kilka minut. Ciepło Twojej stopy rozgrzeje buty, a dodatkowe wypełnienie w postaci skarpetek lekko je rozciągnie. 

Uważaj – nigdy nie używaj grubych skarpet. Istnieje ryzyko, że but ślubny rozciągnie się zbyt mocno, przez co będzie za luźny. 

3. Podgrzej buty suszarką.

Kolejnym sposobem na szybkie rozchodzenie butów ślubnych może być  założenie pary cienkich skarpet i włożenie stopy do tych butów, a następnie ogrzanie suszarką w ciasnych miejscach, takich jak noski lub pięty. Nie zdejmuj butów, dopóki nie ostygną, Zdejmij skarpetki i gotowe!

Z tym zabiegiem zalecamy jednak uważać, aby but nie rozciągnął się zbyt mocno. 

4. Skorzystaj z pomocy profesjonalisty.

Jeżeli nie masz czasu na rozchodzenie butów ślubnych to zanieś je do szewca, aby zostały rozciągnięte maszynowo. Szewc spryska but roztworem rozciągającym, a następnie rozciągnie go za pomocą maszyny.

5. Rozsądnie wybierz wysokość obcasa.

Jeżeli na co dzień nie chodzisz w wysokich obcasach musisz brać pod uwagę, że Twoja stopa będzie potrzebować więcej czasu, aby przywyknąć do takiego buta. W takim wypadku musisz ćwiczyć chodzenie w innych butach na wysokim obcasie po domu, do pracy, na zakupy, aby Twoje ciało przywykło do innego układu ciężaru ciała. 

Jeżeli chcesz zapewnić Twojej stopie więcej komfortu wybierz buty ślubne na niższym obcasie 8 cm lub 5,5 cm. Rozważ także opcję zamiany szpilki ślubnej na słupek, który jest zdecydowanie bardziej stabilny. 

6. Zaopatrz się w żelowe wkładki.

Na rynku znajdziesz różne wkładki żelowe, np. silikonowe, lateksowe czy z kauczuku termoplastycznego , które mają rozmaite konstrukcje i często nie są wkładką pełną, tylko umieszcza się je np. w przedniej lub tylnej części buta. Jakie wkładki wybrać?

  • Jeśli pięta się ślizga, dodaj tylne zapiętki wewnątrz buta.
  • Aby uzyskać większy komfort na śródstopiu kup amortyzowane wkładki pod palce.
  • Użyj podkładek na haluksy lub małych wkładek żelowych, aby złagodzić otarcia w określonych obszarach.

Najważniejsze jest to, abyś miała pełną świadomość, jakie buty powinnaś wybrać. Sama najlepiej znasz swoje ciało i wiesz, na co dokładnie możesz sobie pozwolić. Wybierając buty ślubne postaw na naturalne materiały, aby skóra mogła swobodnie przez nie oddychać.

Nigdy nie zostawiaj na imprezę całkowicie nowych butów. Nawet te najwygodniejsze buty ślubne potrzebują czasu, by “zaprzyjaźnić” się z Twoimi stopami. Zaplanuj rozchodzenie butów ślubnych z wyprzedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.